Tanácsülést tartott OTDT Agrártudományi Szakmai Bizottsága Debrecenben

friczj@unideb.hu - 2019. 02. 04.

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán 2019. április 16. és 18. között kerül megrendezésre az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciója. A konferencia szervezése már hónapokkal ezelőtt megkezdődött a Kar, illetve az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) Agrártudományi Szakmai Bizottságának részéről, aminek egyik fontos állomása volt a január 10-i tanácsülés. Az esemény lebonyolításához a gondos szervezés szükséges is, ugyanis várhatóan 15 intézmény 25 karáról több mint 300 hallgató képviseltetni magát a megmérettetésen, a kísérőtanárokkal, bizottsági tagokkal kiegészülve pedig 400 fölé tehető a Debrecenbe érkezők száma.

A Böszörményi úti Campuson megtartott tanácsülésen a szervezőbizottság tagjait Dr. Komlósi István professzor úr, a rendező intézmény dékánja a vendégszeretet, a minőség és a megújulás szavakkal köszöntötte. Beszédében azt kívánta, hogy a látogatóink tapasztalják meg Debrecen városának vendégszeretetét, magas színvonalú rendezvényen vehessenek részt, illetve éljék meg a főnixmadár jelképezte megújulást, amit a rendezvény programjaiban is tetten érhetünk majd.

A bizottsági ülésen a szervezők a napirendi pontoknak megfelelően áttekintették a konferencia részletes programtervezetét, illetve meghatározták az Agrártudományi szekció egyes tagozatait, valamint azok bizottsági összetételeit. A bíráló bizottságok felállításánál fő rendező elv volt, hogy szakmailag elismert, az adott területen kimagasló oktatói és tudományos teljesítménnyel rendelkező tagok kerüljenek az egyes tagozatokba, akik bírálataikkal objektívan ítélik meg a hallgatók teljesítményét. A bizottság tagjaira vonatkozóan valamennyi hazai agrár-felsőoktatási intézmény részéről érkeztek javaslatok, sokszor több is, mint ahány főből állhat egy-egy zsűri, ami mutatja, hogy az oktatók részéről is egy egyfajta rangot, elismerést jelent, ha részt vehetnek az országos tudományos diákköri mozgalom lebonyolításában. Végig hallgatva a maratoni hosszúságúra sikeredett, kisebb részletre is kiterjedő megbeszélést, azt gondolom, hogy a konferencia sikere, színvonala a felállított bizottságok részéről mindenképp adott lesz.

A tervezett programokat végigböngészve elmondhatjuk, hogy igen tartalmas három nap vár a résztvevőkre, ugyanis a szakmai versengés mellett számos kulturális és szabadidős programmal lehet majd eltölteni a szabad időt. A komoly zenei és néptánc előadásokon túl könnyű zenei programok, játékos vetélkedők gazdagítják a programot, illetve olyan fakultatív tevékenységekre is lehetőség adódik, mint túra a Nagyerdei Kultúrparkban, a Hortobágy Nemzeti Park vadasparkjában vagy vezetett látogatás a Debreceni Repülőtéren. Az ökörsütés és slambuc főzés pedig a kulináris élvezetek mellett kiváló csapatépítő programnak is ígérkezik.

Dr. Csihon Ádám

Tisztelt Felhasználó!